جستجو

 

موسسه كودك و صلح پایدار در تاریخ 1386/4/2 به شماره ثبت 21252 جهت ارائه خدمات پژوهشی و اجرائی برای رشد و شكوفائی استعدادهای كودكان و نوجوانان و همچنین فرهنگ‌سازی از طریق اطلاع رسانی با هدف ایجاد صلح پایدار در عرصه ملی و بین‌المللی تأسیس شد است.

این مؤسسه به‌ عنوان یك نهاد غیر دولتی با خط مشی فرهنگی و با شخصیت حقوقی مستقل، بستری روشن  را براي كودكان در نظر دارد. برگزاري جشنواره بين‌المللي صلح و وحدت پيام صلح و دوستي را براي تمام كودكان به ارمغان مي‌آورد. هميشه هنر براي سپردن زيبايي‌ها به نهاد كودكان موثر بوده است. كودك آزادانه در فعاليت‌هاي مفيد شركت مي‌كند تا صلح و آرامش و تعاون را در كنار همسالان با كمك مربيان تجربه نمايد.

در هر جشنواره، مؤسسه‌ی کودک و صلح پایدار، کارگاه‌هایی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند. كارگاه‌ها بهانه‌ای هستند تا كودكان كنار هم بنشينند و از آنچه دوست دارند بگويند و با رنگ ها به آنها جان ببخشند. آنوقت است كه يك دشت نگاه پر از نقاشي میشود . کودک و نوجوان، فكرش را تراش مي‌دهد و مهری از زيبايي‌ها مي‌سازد تا تصوير ذهني‌اش را در كارگاه چاپ كند. ماسك‌ می‌سازد و با آن از طریق نمایش به جنگل و دشت می‌رود.   كلمه كلمه حرف براي گفتن و نوشتن، كودكان با خط‌های زيباي‌شان، فكرهاي بزرگ و خلاق‌شان را در كارگاه هاي نوشتن خلاق و كارگاه داستان نويسي را روي كاغذ مي‌آورند تا كلمه‌ها آنها را به سرزمين بي‌نهايت ببرد. آنجا كه پيام دوستي به دوستان‌شان در سراسر جهان مي‌دهند و يا با يك جمله قصه‌هايي را از سرزمين حيوانات مي‌نويسند . جاي دور نمي‌روند تا كنار باغچه خانه‌شان و ابتداي كاغذ و فقط يك جمله: با من دوست مي‌شوي؟ و اين آغاز دوستي است و لبخند است كه صلح و وحدت را معنا مي‌بخشد در دل نوشته‌هاي كودكان. و كودكي ديگر قصه‌ي پاكي و همدلي را براي هم روايت مي‌كنند در كارگاه‌هاي قصه‌گويي. خوبي را كدام صحنه به خود نديده است. تا بوده پيروزي خير بر شر بوده و كودكان كارگاه نمايش خلاق صلح و همدلي را در نمايش اجرا می‌کنند تا پروانه‌ها با لب‌هاي رنگي از نگاه‌شان پر بگيرد برود تا اوج خيال برسد به دنياي خميرها تا دستان كوچك به آنها نقش بدهد. در كارگاه خمير بازي هم كودكان با دستان ظريف و پر توان‌شان به خميرها شكل می‌دهند و نگاه وسيع‌شان به زندگي رنگ می‌بخشد.

صلح پايدار حق تمام كودكان و نوجوانان است. با آموزش‌هايی كه به رشد فكري کودکان ونوجوانان كمك می‌كند، آرامش را به آنها هديه می‌كنيم به اميد آن روز كه تمام كودكان و نوجوانان جهان در سايه‌ی صلح و آرامش و وحدت خودشان هم حاميان اين امر مهم باشند.

 

          تلفن همراه:  09124368740 

         ایمیل: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

تازه‌ها

گزارش جشنواره صلح و دوستی (ایران و ارمنستان) ادامه مطلب... 

 

جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - زاهدان ادامه مطلب... 

 

 جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - چابهار ادامه مطلب...  

گالری تصاویر

012.jpg

دیدار از سایت

امروز152
دیروز615
تا کنون1821187
سه شنبه, 24 اکتبر 2017