جستجو


جشنواره صلح و وحدت ادیان الهی- ارومیه

اولین اجرای جشنواره صلح و وحدت ویژه  کودکان و نوجوانان ادیان الهی از تاریخ 28/5/1393 لغایت 30/5/1393 در کلیسای ننه مریم در استان آذربایجان غربی شهر ارومیه با حضور 70% از جامعه مسیحیان آشوری و 30% از ادیان دیگر به اجرا در آمد افتتاحیه این برنامه در کلیسای ننه مریم با خواندن دعا توسط سه کودک آشوری – مسلمان و ارمنی کلید خورد.


سپس کبوترهای سفید در حیاط کلیسا به پرواز درآمدند.


بعد از آن کارگاه های هنری در سالن اجتماعات کلیسا شامل کارگاه‌های  نقاشی، کتاب سازی، کلاژ، ماسک‌سازی، قصه‌ی خلاق، نمایش، بازی‌های محلی و ... اجرا شد.


روز دوم نیز اجرای کارگاه‌ها ادامه یافت. بعد از ظهر همان روز از یک کارگاه محیط زیستی با موضوع دریاچه ارومیه در سالن موزه محیط زیست بازدید شد.


صبح روز سوم پرواز بادبادک‌ها در کوه سیر ارومیه در کنار کلیسای مارسرکیس اجرا شد.


بعد از ظهر آن روز با برگزاری نمایشگاه از آثار خلق شده توسط کودکان همرا با مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به پایان رسید.


 

این برنامه جهت حمایت از کودکان و نوجوانان عراق و سوریه نام گرفت و به امید خدا برنامه های بعدی جشنواره در استان یزد با اکثریت زرتشتیان در استان اصفهان با اکثریت مسیحیان ارمنی در استان فارس شهر شیراز با اکثریت یهودیان و در استان خوزستان شهر اهواز با اکثریت صابیئن مندایی به اجرا در خواهد آمد لازم به ذکر است که برنامه شیراز که با اکثریت کلیمیان است جهت حمایت از کودکان و نوجوانان غزه خواهد بود. لازم به ذکر است که این جشنواره با مجوز و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (بخش ادیان و مذاهب) - وزارت دادگستری ( بخش کنوانسیون حقوق کودک و حقوق بشر ) -  استانداری استان آذربایجان غربی و .....  به اجرا درآمد.


 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

تازه‌ها

گزارش جشنواره صلح و دوستی (ایران و ارمنستان) ادامه مطلب... 

 

جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - زاهدان ادامه مطلب... 

 

 جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - چابهار ادامه مطلب...  

گالری تصاویر

014.jpg

دیدار از سایت

امروز155
دیروز615
تا کنون1821190
سه شنبه, 24 اکتبر 2017