جستجو

 

به نام خدا

الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَكَفَى بِاللَّهِ حَسِيبًا (سوره احزاب آیه 39)

با سلام و درود به ابراهیم خلیل الله - موسی کلیم الله - عیسی روح الله - محمد رسول الله - یحیی نبی الله و زرتشت پیامبر دوستی و راستی

در راستای فعالیت های موسسه کودک و صلح پایدار و برگزاری جشنواره صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی بعد از برگزاری این جشنواره در شهرهای ارومیه – شیراز و یزد این بار جشنواره فوق با حضور کودکان و نوجوانان ادیان الهی (مسلمان – زرتشت – مسیحی – کلیمی ) در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مورخ 1394/2/24 با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

ابتدا افتتاحیه برنامه با صحبت­ها و خیر مقدم از طرف آقای سعید تقوی رئیس اداره ادیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد و به میهمانان حاضر خوشامد گفته شد (آقای دکتر فریدونی مدیر کل مجامع، تشکل­ها و فعالیت­های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای علی پور معاون ادیان و مذاهب اداره کل مجامع و تشکل‌های و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی– اسقف نشان کاراکهایان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران –آقای خسرویانی رئیس انجمن زرتشتیان تهران - خانم دکتر لاویان از اندیشمندان جامعه کلیمیان ایران ) -  و با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ادامه یافت در مرحل بعد خواندن دعا توسط فرشتگان صلح (کودکان و نوجوانان از ادیان مختلف – مسلمان – مسیحی – زرتشتی – کلیمی )  انجام شد، بعد از خواندن دعا حاضرین به سخنرانی سخنرانان از ادیان مختلف با موضوع صلح و وحدت بین ادیان گوش دادند و به ترتیب آقای تقوی رئیس اداره ادیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- اسقف نشان کاراکهایان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران که به زبان ارمنی بود و به صورت همزمان ترجمه انجام می گرفت- خانم دکتر لاویان که از اندیشمندان جامعه کلیمیان به سخنرانی پرداختند بعد از به پایان رسیدن مراسم افتتاحیه بخش کارگاه های هنری شروع شد، این بخش از کارگاه­های مختلف تشکیل می­شد.

کارگاه ماسک سازی که آموزش ماسک سازی در آن انجام می­شد و استقبال خیلی خوبی از این کارگاه توسط کودکان بعمل آمد، مربی این کارگاه خانم امینی بود. کارگاه بعد کارگاه کلاژ بود که به خلاقیت کودکان پرداخت و مربی این بخش آقای اکرمی بود. و بعد با ماسک های ساخته شده و با استفاده از هنر تئاتر نمایشی با عنوان مزرعه حیوانات توسط کودکان و نوجوانان اجرا شد که مربی این بخش آقای طاهر احمدی بود. در انتها با اهدای جوایز توسط موسسه کودک و صلح پایدار به تمامی شرکت کنندگان پایان یافت.

افرادی فعال در جشنواره صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی :

سید محمد هادی حسام زاده حجازی ( دبیر اجرایی جشنواره و مدیر عامل موسسه کودک و صلح پایدار )

جمال الدین اکرمی ( هماهنگ کننده کارگاه ها و سر مربی کلاژ )

زهرا امینی ( سر مربی نقاشی و ماسک سازی )

قاسم طاهر احمدی  ( سر مربی نمایش )

خانم سمیرا کاظمی  ( مسئول روابط عمومی و تدارکات )

خانم نرگس صندل نیا ( کمک مربی نقاشی و ماسک سازی )


پوستر جشنواره

 

خبر منتشر شده توسط خبرگزاری امرداد

خانواده مركزآموزش و گسترش صلح و آشتي است

خبریار امرداد ـ سياوش نميرانيان :

نمايشگاه فراملي(:بين‌المللي) كتاب تهران ميزبان جشنواره‌ي صلح و وحدت ويژه‌ي كودكان و نوجوانان اديان الهي با باشندگي نمايندگاني از هازمان زرتشتي بود.
«همه‌ي مردم دنيا در پي صلح و آرامش هستند، زيرا بدون صلح خوشبختي وجود نخواهد داشت.»
اسقف كاركهيان، اسقف اعظم ارامنه‌ي كاتوليك پس از گفتن سخنان بالا در اين جشنواره، افزود: «از كودكي بايد به فرزندان خود آموزش دهيم كه همه‌ي انسان‌ها خدايي يگانه دارند و زندگي در صلح و آشتي، خوشبختي را در پي خواهد داشت.»
النا لاويان، چهره‌ي فرهنگي هازمان كليمي نيز در سخنراني خود با بيان اين‌كه خانواده مركز آموزش و گسترش صلح و آشتي است، گفت: «در دين يهود براي ايجاد صلح و آشتي، ارج نهادن به همه‌ي موجودات، چه جاندار و چه بي‌جان، سفارش شده است.»
طبقه‌ي دوم شبستان مصلاي تهران، سراي اديان و اقوام در آيينه نشر، پنج‌شنبه ٢٤ ارديبهشت‌ماه ١٣٩٤ خورشيدي جايگاه برپايي جشنواره‌ي صلح و وحدت ويژه‌ي كودكان و نوجوانان اديان الهي بود.
برنامه با سخنان سعيد تقوي مسوول اداره‌ي امور اقليت‌هاي ديني در وزارت ارشاد آغاز شد. وي پيرامون برگزاري اين جشنواره گفت: «  در گفت‌وگويي با دكتر فريدوني، مدير كل مجامع و فعاليت‌هاي فرهنگي وزارت ارشاد و مدير كميته‌ي نظارت محتوايي بخش بين‌الملل، درخواست كرديم تا جشنواره‌ي صلح كودك و پايدار كه تا كنون در شهرهاي اروميه، شيراز و يزد برگزار شده، در شهر تهران نيز برگزار شود كه مورد تاييد وي قرار گرفت.»
اين برنامه از سوي موسسه‌ي كودك و صلح پايدار برگزار شده بود و در آغاز كودكاني از هازمان زرتشتي، مسلمان، مسيحي و يهودي، بخشي از كتاب‌هاي ديني خود را با درون‌مايه‌ي صلح و وحدت، همراه با برگردان فارسي آن براي باشندگان خواندند. پس از سخنراني‌ها آثاري كه كودكان در كارگاه كارهاي دستي در زمينه‌هاي كلاژ كاغذ، ماسك‌سازي، طراحي با كاغذ و نقاشي ساخته بودند، به نماش درآمد.
همچنين در آيين گشايش اين برنامه از رستم خسروياني، فرنشين انجمن زرتشتيان تهران براي سخنراني دعوت شده بود كه وي در اين آيين باشنده نبود و تنها به بازديد از نمايشگاه كارهاي كودكان پرداخت. لازم به ذکر است که دبیر اجرایی این جشنواره را محمد هادی حسام زاده حجازی مدیر عامل موسسه کودک و صلح پایدار بر عهده داشت .


از راست: آقای علی پور ، آقای دکتر فریدونی ، اسقف كاركهيان، کارشناس امور اقلیت ها ، آقای تقوی

 


از راست: آقای دکتر فریدونی ، اسقف كاركهيان، محمد هادی حسام زاده حجازی

 


آقای سعيد تقوي، رئیس اداره ادیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

محمد صالح حجازی در حال خواندن آیاتی از قران کریم

 

سروش گنجي و راز مهر رستمي در حال خواندن بندي از گاتها

 

  دانیال حمامی لاله زار در حال خواندن بخشی از کتاب مقدس کلمیان

 

     آقای خالوییان در حال خواندن  بخشی از کتاب مقدس مسیحیان

  اسقف كاركهيان، اسقف اعظم ارامنه‌ي كاتوليك ایران

 

آقای دماوندی رئیس انجمن دوستی ایران و ارمنستان                                

آقای حسام زاده حجازی مدیر عامل موسسه کودک و صلح پایدار                   

   

 

 

آقای قربانی رئیس انجمن دوستی ایران و واتیکان

آقای حسام زاده حجازی مدیر عامل موسسه کودک و صلح پایدار

 

 

 

 

 فرشتگان صلح ( خواندن دعا توسط کودکان )

 

  

النا لاويان، از اندیشمندان و چهره‌ي فرهنگي هموطنان كليمي

 

 

 

 

 

تازه‌ها

گزارش جشنواره صلح و دوستی (ایران و ارمنستان) ادامه مطلب... 

 

جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - زاهدان ادامه مطلب... 

 

 جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - چابهار ادامه مطلب...  

گالری تصاویر

04.jpg

دیدار از سایت

امروز152
دیروز615
تا کنون1821187
سه شنبه, 24 اکتبر 2017