جستجو

 

موسسه كودك و صلح پايدار با حضور يک‌صد و پنجاه کودک و نوجوان ايراني، اولين  جشنواره صلح و وحدت در استان گلستان برگزار كرد.

بیش از یک‌صد و 50 کودک و نوجوان از سراسر کشور برای شرکت در جشنواره "صلح و وحدت" به گرگان رفتند و وحدت و همدلی و دوستی اقوام ایرانی را در قالب آثار فرهنگی و هنری خود به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی کانون، این جشنواره طی روزهای 22 تا 24 شهریور به همت موسسه كودك و صلح پايدار در کانون استان گلستان با هدف تبیین فرهنگ صلح و دوستی در بین کودکان و نوجوانان کشور برگزار شد و خانواده‌های گرگانی طی سه روز از آثار به نمایش گذاشته شده دیدن کردند.


مجري جشنواره صلح و وحدت موسسه كودك و صلح پايدار بوده كه در استان گلستان با مشاركت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و همكاري دانشگاه علوم پزشکی گلستان ، شهرداری گرگان، رادیو فرهنگ، سازمان ملی جوانان، حوزه هنری، سازمان بهزیستی، شورای اسلامی شهر گرگان، و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان اقدام به برگزاري اين جشنواره كرده است.


 استفاده از روش‌های غیرمستقیم برای آموزش و انتقال مفاهیم ارزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان را از مهم ترین اهداف برگزاری این رویدا فرهنگی‌، هنری بوده است كه با برپایی کارگاههای نقاشی، شعر، قصه، نمایش، ماسک سازی، بادبادک سازی و بازی‌های محلی همراه بوده است .در اين برنامه حضور کودکان و نوجوانان دختر و پسر از شهرهای مختلف با قومیتها و آداب و رسوم گوناگون، زمینه مناسبی را برای وحدت و همدلی و دوستی در بین شرکت کنندگان ایجاد کرده است.   


برگزاری جشن پرواز بادبادکها در عصر روز سه شنبه 23 شهریور در سواحل بندر ترکمن با حضور یکصد و 50 کودک و نوجوان شرکت کننده در جشنواره صلح و وحدت از دیگر ویژگی‌های این جشنواره بود.
در همین حال و به صورت همزمان براي 100 نفر از زنان استان گلستان كارگاه 3 روزه صلح و وحدت ،با هماهنگي اداره بهداشت استان در مركز فوق برگزار شد و در اين كارگاه اساتيدي از

1- كرسي حقوق بشر دانشگاه شهيد بهشتي به موضوع مفاهيم صلح

2- اداره بهداشت به موضوع ، دغدغه هاي استان در مورد مسائل بهداشتي

3- اداره بهزيستي به موضوع پيشگيري از معلوليت در كودكان

4- زنان و خانواده استانداري به موضوع عوامل پايداري خانواده در اسلام و كليد هاي پرورشي و ارزشهاي اخلاقي در كودكان و نوجوانان پرداختند.

لازم به ذكر است كه در اين جشنواره از حضور دو كارشناس مذهبي، جناب آقاي مزرعي كارشناس شيعه و جناب آقاي عبد الجبار آخوند مير آبي كارشناس سني بهره مند گرديديم و بخشي از كارگاه آموزشي روز سوم  به كارشناسان مذهبي با موضوع "وحدت اسلامي" اختصاص يافت. در مراسم پایانی جشنواره نیز در تالار فخرالدین اسعدگرگانی نیز با برنامه‌هایی مانند اجرای سرود دست جمعی وحدت، نمایش، قصه گویی و اجرای بازی‌های محلی همراه بود.                       


سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری گلستان نیز در این مراسم با  تشكر از برگزار كنندگان اين جشنواره برپایی جشنواره صلح و وحدت در گلستان را اقدامی ارزشی، فرهنگی و دینی برشمرد.


"قدرت ا... عابدی" افزود: استقبال بی نظیر کودکان و نوجوانان و والدین گلستانی از این جشنواره بیانگر احساس نیاز جامعه در این زمینه و و جود بسترهای مناسب برای تحکیم وحدت و ایجاد صلح و دوستی در بین نسل جوان و جامعه است.                    


به گفته وی استان گلستان با تنوع و گوناگونی قومیت‌ها نیازمند توجه بیشتر مسولان برای انتقال بسیاری از مفاهیم اجتماعی، آموزشی و دینی بویژه برای کودکان و نوجوانان است. 


گفتنی است در نمایشگاه این جشنواره كه به همت موسسه كودك و صلح پايدار برگزار شد  بیش از 500 اثر نقاشی، حجم و ماسک از دست ساخته های یکصد و 50 کودک و نوجوان شرکت کننده در جشنواره ملی صلح و وحدت به نمایش گذاشته شد.


 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

تازه‌ها

گزارش جشنواره صلح و دوستی (ایران و ارمنستان) ادامه مطلب... 

 

جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - زاهدان ادامه مطلب... 

 

 جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - چابهار ادامه مطلب...  

گالری تصاویر

012.jpg

دیدار از سایت

امروز155
دیروز615
تا کنون1821190
سه شنبه, 24 اکتبر 2017