جستجو

بنام خدا

 

جناب آقای دکتر زرگرپور استاندار محترم استان اصفهان

جناب آقای دکتر جمالی نژاد شهردار محترم اصفهان

جناب آقای دکتر حجت الاسلام ارزانی مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدعوین گرامی

 

قبل از هر چیز امتنان و قدردانی خود را از موسسه کودک و صلح پایدار که دقدقه و فکر برگزاری چنین جشنواره­ای که اهمیت و نقش و جایگاه کودکان و مسئولیت جمعی ما برای تربیت و امنیت آنها مطرح می­شود اعلام می­نمایم.

وقتی درباره کودک صحبت می­کنیم در وحله اول نظر من به کتاب مقدس برمی­گردد جائیکه مکرراً و به عناوین مختلف کودکان مورد توجه قرار گرفته­اند.

در عهد قدیم می­خوانیم «تاج پیران، پسران پسرانند و جلال فرزندان، پدران ایشانند» (امثال سلیمان نبی باب 17 آیه 6)

در مورد تربیت کودکان باز می­خوانیم «طفل را در راهیکه باید برود تربیت نما و چون پیر هم شود از آن انحراف نخواهد ورزید» (امثال سلیمان نبی باب 22 آیه 6)

و امّا تاکید این موضوع در عهد جدید بدین صورت است که عیسی مسیح در دوران رسالت خود در موارد متعدد با کودکان همراه شده و اهمیت عشق و علاقه خداوندی نسبت به کودکان را به آنها گوشزد  می­نمودند.

عیسی مسیح کودکان را نماد سادگی و فروتنی می­دانسته­اند. آن حضرت فرمودند «پس هر که مثل این بچه کوچک خود را فروتن سازد همان در ملکوت آسمان بزرگتر است» (انجیل متی باب 18 آیه 4)

و باز بی­گناهی کودکان را شرط ورود به ملکوت آسمان برشمردند.

آن حضرت فرمودند «بچه­های کوچک را بگذارید و از آمدن نزد من ایشان را منع مکنید زیر ملکوت آسمان از مثل اینهاست» (انجیل متی باب 19 آیه 14)

مهمترین مسئله حاد جهان کنونی کودکانند. شکننده­ترین مخلوق خداوندی که مستقیماً در معرض آسیب جنگ و مخاصمات، آلودگیهای طبیعی و زیست محیطی، مفاسد اجتماعی و جسمانی، انحرافات اخلاقی پیش آمده در جوامع بشری و عوارض ناشی از آنهاست.

همچنین در جهان و بخصوص در کشورهای منطقه مانند گذشته، امروزه نیز کودکان بعلت فقر رنج می­برند، در اثر بیماریهای مسری می­میرند و در نتیجه مفاسد اخلاقی یتیم می­شوند.

ملت ارمنی و بخصوص کودکان، یکصد سال پیش در زمان نژادکشی ارمنیان در معرض چنین خشونتها و جنایاتی قرار گرفته است و چون جهانیان این جنایات را با قاطعیت محکوم ننموده­اند در نتیجه این خشونت­ها نسبت به کودکان امروزه نیز ادامه دارد. دلیل این ادعا جنایات و خشونتی است که نسبت به کودکان سوری، فلسطینی، عراقی و ... اعمال می­گردد. این اعمال غیر قابل قبول و محکوم است.

امروزه، کودک بی­گناه بیش از هر زمان دیگری باید مورد دلسوزی و حمایت ما قرار بگیرد.

کودک امروز ما امید فردای ماست. اگر می­خواهیم خانواده­ای سالم، مدارسی درخشان، جامعه­ای با ایمان و کشوری با مردمان قدرتمند و پایدار داشته باشیم باید دلسوز و حامی کودکانمان باشیم.

در نتیجه در دنیای مملو از ظلم و خشونت بیش از پیش باید کودکان خود را تربیت کنیم و آنها را از محیط­های نامطلوب و رفتارهای مخرب دور نگه داریم. با تربیت درست باید در کودک احساس عشق نسبت به ارزش­های معنوی، دینی و فرهنگی را بیدار کنیم.

فقط با چنین برخوردی می­توان از کودک فردی آگاه بسازیم.

پس از کودکان خود حمایت کنیم، مورد نوازش قرار دهیم و نسبت به آنان توجه خاص نشان دهیم.

بسیار خوشحال هستم که ایران آن کشوری است که به حقوق بشر اهمیت می­دهد.

امروزه در منطقه، ایران به عنوان کشور برقرارکننده و حامی صلح شناخته شده است. زمان آن رسیده که دید منفی و تصورات اشتباه در رابطه با تضییع حقوق بشر در ایران از بین برود. بگذارید همه بیایند و نظاره­گر صلح در این کشور باشند، تا طرز تفکر آنها تغییر کند و رعب و وحشت بی­مورد درونشان از بین برود.

کشور ایران دوستدار و برقرارکننده صلح است. کشوری که بر تمامی حقوق اقلیتهای دینی احترام می­گذارد. بنابراین دیگر کشورها باید ایران را الگوی خود قرار دهند.

گواه این ادعا اجتماع کودکانی از ادیان مختلف در این مکان فرهنگی است که با هم دعا می­خوانند و پیام خود را به گوش جهانیان می­رسانند. این پیام، پیامی است واحد برای صلح پایدار. «بگذارید کودکان نزد من آیند. آنان را باز مدارید، زیرا پادشاهی خدا از آن چنین کسانی است» (انجیل مَرقُس باب 10 آیه 14)

لازم است از کودکان پرستاری کنیم. لازم است آنها را تربیت کنیم و بخصوص از کودکان خود حمایت کنیم. خداوند حافظ و نگهدار تمامی کودکان باشد.

27 مرداد 1394

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

تازه‌ها

گزارش جشنواره صلح و دوستی (ایران و ارمنستان) ادامه مطلب... 

 

جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - زاهدان ادامه مطلب... 

 

 جشنواره وحدت و دوستی مذاهب اسلامی - چابهار ادامه مطلب...  

گالری تصاویر

10.jpg

دیدار از سایت

امروز147
دیروز615
تا کنون1821182
سه شنبه, 24 اکتبر 2017